Rainbow page separator

Zámek, jinak depozitář, se na jeden víkend otevře veřejnosti

Úterý, 30. Červenec 2019

Moravec / Ojedinělou možnost ve dnech 3. až 4. srpna dostanou zájemci z řad veřejnosti, kteří si budou moci prohlédnout zámek v Moravci. Ten jinak slouží jako depozitář Moravského zemského muzea (MZM). V sobotu 3. srpna po celý den a v neděli 4. srpna dopoledne bude ale možné v rámci akce nazvané Otevřený Moravec s průvodcem nahlédnout do několika historických sálů a také do knihovny rodiny hrabat Gudenus. Novinkou pro návštěvníky a sběratele bude i pamětní razítko zámku.
„Jelikož se objevovaly dotazy veřejnosti, jak zámek vypadá zevnitř, rozhodli jsme se aspoň v rozsahu, který provoz depozitářů dovoluje, na jeden víkend v roce umožnit zájemcům do útrob zámku nahlédnout,“ uvedl generální ředitel MZM Jiří Mitáček. Kromě představení historie moraveckého zámku bude první srpnový víkend čekat na příchozí i instalace malířky Jarmily Dvořákové.
Již na pátek 2. srpna večer navíc připravil Spolek holek Moravec na historickém zámeckém nádvoří i letní kino s filmem Špunti na vodě a v sobotu ve 21 hodin pak filmoví fanoušci na nádvoří zhlédnou snímek Ženy v běhu. Víkend na „otevřeném“ moraveckém zámku završí v neděli v 15 hodin koncert kapely Bobrůvanka.