Rainbow page separator

Zaměstnanec odcizil v pneuservisu pneumatiky za 300 tisíc

Úterý, 14. Duben 2015

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / Případ krádeží pneumatik, k nimž v únoru a březnu docházelo v jedné z firem ve Žďáře, objasnili žďárští kriminalisté. Čtyřiadvacetiletý muž, který tím způsobil škodu přes tři sta tisíc korun, je obviněn z trestného činu krádeže a hrozí mu až pět let vězení.
Kriminalisté v březnu přijali oznámení vedoucího pobočky žďárské firmy o tom, že se z provozovny průběžně ztrácejí uskladněné pneumatiky, a to jak nové, tak i použité s disky. „Ke krádežím mělo docházet mimo pracovní dobu a nebyly zjištěny žádné známky násilného vniknutí. Pachatel průběžně odcizil pneumatiky za více jak tři sta tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Pátková.
Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu a případ začali prověřovat.
„Na základě operativního šetření a vyhodnocení získaných informací se nám podařilo zjistit, že krádeží se dopustil jeden ze zaměstnanců. Jedná se o čtyřiadvacetiletého muže ze Žďárska,“ uvedl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř.
„Muž se přiznal k tomu, že v průběhu února a března letošního roku za využití klíčů, které měl jako zaměstnanec k dispozici, opakovaně mimo pracovní dobu přijížděl do firmy, odkud odvážel uskladněné pneumatiky. Tyto pak prodával dalším osobám a peníze použil pro svoji potřebu,“ dodal Uhlíř.