Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, zápisy do škol
Rainbow page separator

Zápisy do škol jsou ve Žďáře 24. a 25. ledna

Úterý, 7. Leden 2014

Základní škola Komenského 6 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Podobně jako v loňském roce jsou i letos nastaveny podmínky zápisů dětí do žďárských základních škol. „Chceme rovnoměrně využít kapacitu všech škol ve městě,“ uvedl místostarosta Žďáru nad Sázavou Ladislav Bárta.
Rodiče se tedy i nadále musí řídit spádovostí podle místa bydliště, jak ukládá vyhláška města, a nemohou si školu, kterou jejich dítě bude navštěvovat, vybrat.
Do jedné třídy může být ve žďárských školách ve školním roce 2014/2015 přijato maximálně 26 prvňáčků. Škola v ulici Komenského 2 otevře dvě třídy, ZŠ Komenského 6 také, v ZŠ Palachova se pro prvňáčky otevřou maximálně tři třídy. Základní škola Švermova 4 otevře celkem čtyři třídy, z toho jednu ve škole v areálu žďárského zámku.
Každé ze vzdělávacích zařízení má v přijímání žáků určité odlišnosti, například jej mohou navštěvovat děti či vnoučata zaměstnanců, případně žáci, kteří už ve škole mají starší sourozence, a podobně. Tyto informace školy uvádějí na svých webech.
Zápis dětí do prvních tříd se ve Žďáře uskuteční v pátek 24. ledna od 14 do 17 hodin a v sobotu 25. ledna od 9 do 11 hodin.