Rainbow page separator

Zásahová jednotka muže překvapila při výrobě pervitinu

Úterý, 16. srpna 2016

Policie, auto

Žďársko / Žďárští kriminalisté stíhají dva muže ze Žďárska, kteří v rodinném domě vyráběli pervitin. Hrozí jim až deset let vězení. „Kriminalisté ve spolupráci se Speciální jednotkou Dukovany provedli krátce před půlnocí ve vytipovaném domě zákrok, při kterém bylo zadrženo celkem osm osob. V době zákroku v jedné místnosti domu probíhala výroba drogy,“ informovala policejní mluvčí Monika Pátková. V domě kriminalisté provedli prohlídku, při které zajistili přenosnou varnu pervitinu a potřebné chemikálie.
Během následujícího prověřování případu kriminalisté zjistili, že na výrobě drogy se podíleli dva zadržení muži ve věku 38 a 48 let, další byli konzumenty drog a trestné činnosti se nedopouštěli. „Muži jsou obviněni ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, mladší navíc z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Osmatřicetiletý muž je obviněn z toho, že v průběhu července a srpna poskytl nejméně dvěma dalším osobám marihuanu a pervitin. Navíc přes doručenou výzvu nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody v délce tři a půl roku, který mu byl uložen za předchozí trestnou činnost. Muž, který má v trestním rejstříku patnáct záznamů, byl naposledy odsouzen za krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí. Během zásahu u něho policisté našli již vyrobený pervitin,“ popsala Pátková.
Osmatřicetiletý delikvent byl eskortován do výkonu trestu v brněnské věznici, starší muž je stíhán na svobodě. Vzhledem k tomu, že oba obvinění byli v posledních třech letech za drogovou trestnou činnost odsouzeni, hrozí jim nyní odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let.