Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, pódium, ochotníci
Rainbow page separator

Zastřešené pódium slouží kultuře

Čtvrtek, 18. července 2013

38683-namesti-nove-mesto-na-morave-virtualni-fotografie-z-rc-mikrokopteru-dajcNové Město na Moravě / První představení, a to bystřických ochotníků, už má za sebou zastřešené pódium na Vratislavově náměstí, které novoměstská radnice o prázdninách zdarma nabídla k různým kulturním produkcím amatérských souborů z Nového Města i okolí. Mohou tam tak vystupovat například místní kapely či se tam může hrát divadlo a další podobné aktivity. Město zájemcům rovněž pomůže s propagací jejich vystoupení.

V sobotu 20. července jsou na programu rytmy lidových písní různých etnik v podání kapely Trio de Janeiro z Litomyšle. Na konec července pak je plánováno i překvapení pro děti, bližší informace budou zveřejněny na oficiálním webu města.

Další akce, při kterých se mohou divákům představit různá seskupení s kulturním programem, aniž by za pronájem pódia musela platit, budou pokračovat i v srpnu. A to v termínech, které nebudou konkurovat akcím již naplánovaným v kulturním kalendáři Nového Města na Moravě.