Rainbow page separator

Závodníci poběží lesy i loukami Žďárských vrchů

Úterý, 10. Listopad 2015

Podzimní krajina - Vysočina

Svratka / Pilotní ročník VyKing Trail Marathonu a VyKing Trail 1/2Marathonu letos odstartuje v rámci 3. ročníku VyKing Krosu 14. listopadu od zámečku Karlštejn u Svratky.
Maraton a půlmaraton jsou určeny pro všechny, kteří rádi běhají v přírodě a chtějí navštívit nejkrásnější místa centrální části Žďárských vrchů. Podle pořadatelů závod nabízí alternativu a kompromis mezi tradičním městským maratonem a extrémním vytrvalostním závodem. Trasa je vedena výhradně po turistických značených stezkách – po lesních asfaltkách, zpevněných šotolinových cestách, lesních pěšinách, kamenitých stezkách i loukách.
Trasa VyKing Trail Marathonu je dlouhá 42 kilometrů s převýšením patnáct set metrů, VyKing Trail 1/2Marathon měří 21 kilometrů při převýšení šest set metrů. Občerstvení bude zajištěno pořadateli přibližně v polovině trasy maratonu i půlmaratonu, další občerstvení pak bude k dispozici po závodu.
Všichni závodníci obdrží mapku a podrobný itinerář trasy, který zaručí snadnou orientaci na trati. Bližší informace včetně přihlášky, a to i na VyKing Kros, což je lesní běh na pět a deset kilometrů, jsou k dispozici na webu www.vyking.cz.

Foto: Jana Ševčíková