Rainbow page separator

Zazáříme v září v Horáckém muzeu

Úterý, 11. Srpen 2015

Posečená louka - Sdružení krajina

Nové Město na Moravě / Sdružení Krajina zve všechny na netradiční výstavu ŽÍT V KRAJINĚ, která se uskuteční od od 3. 9. do 25. 10. 2015 v prostorách Horáckého muzea v Novém Městě na Moravě. Výstava bude zaměřena na praktickou ochranu přírody v podání Sdružení Krajina, jeho členů a příznivců.

K vidění budou velkoformátové plakáty, fotografie a texty, na kterých se dozvíte něco o současné péči o cenné lokality, o historii těchto lokalit, o životě na mokřadních loukách a o možnostech zapojení lidí do péče o krajinu. Dále Vám ukážeme stroje, nástroje a další vybavení používané pro praktickou ochranu přírody. Součástí výstavy jsou i zábavné aktivity pro děti a bohatý doprovodný program. Navštívit můžete například naši kavárnu U Přejeté žáby, kde se 17. září od 16:00 uskuteční přednáška předního českého batrachologa Mgr. Jaromíra Maštery O obojživelnících Vysočiny. Tomáš Machek zahraje 5. září od 16:00 divadlo pro děti i dospělé „Dcery Matky Země“. PhDr. Ivan Rynda obohatí naše znalosti 18. října od 18:00 přednáškou na téma „Smysl a nesmysl v ochraně přírody – a v našem životě“.
Součástí výstavy je také výstava překrásných grafik Vojtěcha Jehličky, který se s námi aktivně podílí na péči o podmáčené louky.

A co je nejdůležitější, 3.9. 2015 od 16:00 proběhne vernisáž výstavy, na které řekne pár milých slov ředitelka Sdružení Krajina Ing. Katka Marečková, a kde si s námi můžete poklábosit a dát si sklenku něčeho dobrého či něco na zub. O libozvučné tóny se postará kapela Little Men.

Žít v krajině