Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, bazén, hala
Rainbow page separator

Zda se v Novém Městě postaví bazén, či hala, zastupitelé rozhodnou v prosinci

Čtvrtek, 1. Listopad 2012

Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / O stavbě, ať už sportovní haly za zhruba padesát milionů korun, či bazénu za devadesát milionů, se v Novém Městě na Moravě rozhodne desátého prosince.Nové Město je v současné době schopno realizovat pouze jeden z nákladných projektů, proto se jeho zástupci rozhodli dát na mínění tamních obyvatel, k čemuž má přispět i veřejná anketa. V té je možné hlasovat do 12. listopadu. „Zastupitelé k ní při svém rozhodování přihlédnou, a to v případě, že se jí zúčastní dostatečný počet lidí,“ uvedl novoměstské starosta Michal Šmarda. U obou variant nechalo město zpracovat projektovou dokumentaci, do dubna příštího roku bude pro obě investiční akce zpracován projekt pro územní řízení. Další příprava bude pokračovat podle toho, který projekt nakonec bude k realizaci vybrán jako první. Obyvatele Nového Města si mohou oba návrhy, včetně jejich vizualizace a předpokládaných nákladů na jejich výstavbu a následný provoz, prohlédnout na webových stránkách města.

Bazén si Novoměstští přejí už půl století, zatím však na něj nikdy nezbyly finance. Předpokladem je, že by jej využívali jak školáci a mladší lidé, tak ti dříve narození, protože plavání je nejvhodnějším způsobem pohybu i pro seniory, kteří trpí různými poruchami pohybového aparátu. Sportovní hala by oproti bazénu stála výrazně méně a ve městě chybí zejména pro trénink řady sálových sportů. Využívali by ji školáci, místní sportovní spolky pro závodní a rekreační činnost i veřejnost.

Ať už se v Novém Městě přikloní k hale, anebo bazénu, podle starosty Michala Šmardy tak náročný finanční projekt může negativně ovlivnit další investice ve městě v nejbližších letech, na což by měli brát obyvatelé zřetel už dnes. Vítězný projekt, který zastupitelé odhlasují, bude v Novém Městě zrealizován nejpozději do roku 2015, jeho zahájení je naplánováno o rok dříve.