Rainbow page separator

Žďár a krásy města i okolí budou moci lidé sledovat v televizi

Středa, 8. srpna 2018

Žďár nad Sázavou / V sobotu 18. srpna se mohou lidé podívat na premiéru dalšího dílu pořadu České televize Cyklo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toulky, který se ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tokrát bude věnovat Žďáru nad Sázavou a jeho okolí. Po premiéře budou následovat i tři reprízy, pořad se má vysílat také na Slovensku. Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to a jeho nejbližší okolí v pořadu prezentuje nejenom kostel na Zelené hoře, památka UNESCO, dále pak rovněž zámek, Muzeum nové generace, rybníky Velké Dářko či Pilská nádrž, ale třeba i centrum Žďáru včetně připomínky vynálezce tašky-síťovky Vavřína Krčila prostřednictvím sochy „síťovkového muže“ od výtvarníka Jiřího Plieštika ve spodní části náměstí Republiky.
Na prezentaci Žďáru se měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to finančně podílí společně se žďárským zámkem, každý ze subjektů hradí polovinu nákladů.
„Náklady pro měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to činí 22 500 korun bez DPH,“ upřesnil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.