Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, divadlo, festival
Rainbow page separator

Žďár bude hostit česko-norský festival

Sobota, 1. Červen 2013

divadlo-zdar-300x225Žďár nad Sázavou / Česko-norský festival Květy hvězd se 22. června uskuteční v Městském divadle ve Žďáře nad Sázavou. Ve spolupráci s norským velvyslanectvím ho pořádá žďárské občanské sdružení Kulturní mosty.

Festival je součástí mezinárodního pásma, které má představit severskou kulturu české veřejnosti. V komponovaném programu budou uvedeny ukázky překladů z děl severských básníků 20. století, nebudou chybět komentované krátké norské filmy či severská hudba. Studenti gymnázia zarecitují, scénický tanec inspirovaný norskou hudbou předvedou žáci Základní umělecké školy Františka Drdly ve Žďáře nad Sázavou.

Součástí večera se rovněž stane vyhlášení výsledků celonárodní výtvarné soutěže Česko očima dětí aneb Vzkaz pro mého kamaráda do Norska. Do klání se přihlásilo na 350 základních a středních škol z ČR, ve svých pracích děti představily české tradice, architekturu i historii prostřednictvím pohádek, přírodních míst, skvostů architektury a osobností z oblasti umění, vědy, sportu či dějin. Nejlepší práce budou v divadle k vidění a jejich mladým tvůrcům předá ocenění velvyslanec Norského království Jens Eikaas, který má nad projektem Květy hvězd záštitu.