Rainbow page separator

Žďár chce vlastní informační turistické centrum

Pátek, 22. Listopad 2013

Žďár nad Sázavou / O změně současné koncepce fungování informačního turistického centra uvažují ve Žďáře nad Sázavou, dojít by k ní mělo patrně od roku 2015.
V současné době žďárská radnice využívá služeb cestovní kanceláře Santini Tour v budově Staré radnice na náměstí Republiky. Firma informační turistické centrum provozuje od roku 1993.
Podle vedení žďárské radnice je většina radních pro vlastní informační centrum s tím, že by se mělo stát propagátorem dalších aktivit ve městě a jeho okolí, případně se bude podílet i na vydávání městského zpravodaje. Do dubna příštího roku město zpracuje návrh koncepce provozování centra radnicí.
Ročně žďárská radnice na provozování informačního centra cestovní kanceláři Santini Tour dává 170 tisíc korun, pokud by jej provozovalo město, vyšlo by asi na milion ročně.
„Záleží na tom, jak bude vypadat rozpočet na rok 2015, ale tím se už bude po komunálních volbách zabývat nové zastupitelstvo,“ uvedla starostka Žďáru Dagmar Zvěřinová. S úhradou nákladů mohou městu případně pomoci i evropské dotační tituly zaměřené na podporu a rozvoj cestovního ruchu.