Žďár nad Sázavou, aktuality, hřiště, Věžička
Rainbow page separator

Žďár chystá další hřiště

Neděle, 18. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / Po instalaci nové klouzačky a houpačky pro děti v Okružní ulici přišla na řadu rovněž výstavba dětského hřiště ve Žďáře nad Sázavou 3 v lokalitě u takzvané Věžičky. K [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomu[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to rozhodnutí zástupci žďárské radnice přis[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toupili po četných upozorněních obyvatel okolních domů. Ti poukazovali na [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to, že tamní děti nemají dost pros[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toru pro své hry, běhají přímo pod okny nebo na ulici a ruší klid.

Hřiště se později dostane do záběru dalšího bodu městského kamerového systému, který bude nainstalován přímo na Věžičce s největší pravděpodobností v říjnu, případně v lis[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}topadu [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toho[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to roku.

Měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to plánuje rovněž výstavbu hřiště v Sázavské ulici ve čtvrti Klafar. K zahájení prací by mělo dojít ještě o prázdninách. Nová oplocená plocha pro míčové hry má ke spor[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovnímu vyžití posloužit nejenom mládeži, ale také ostatním zájemcům o pohyb.