Rainbow page separator

Žďár hledá nového provozovatele služeb Senior a Family Pointu

Neděle, 17. Leden 2021

Poliklinika Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Nové výběrové řízení na zajištění provozu Family a Senior Pointu, které do konce loňského roku fungovaly v prostorách polikliniky, vyhlásila žďárská radnice. Výsledkem má být zajištěný provoz od 1. března do konce roku.
Family a Senior Point pět let obstarávalo Kolpingovo dílo ČR, obě zařízení prostřednictvím města dotoval Kraj Vysočina. Krajská dotace činila 180 tisíc korun ročně na každý Point, celkem tedy 360 tisíc. Předchozí výběrové řízení, kam se přihlásil jenom původní provozovatel, město před Vánoci zrušilo. Taktéž při stoupajících nákladech Pointů odmítlo přispět na jejich provoz s tím, že jim v poliklinice poskytuje finančně výhodné nájemné. V rámci prorodinné politiky žďárská radnice podporuje i rodinné centrum Srdíčko sídlící ve stejných prostorách jako oba Pointy, které také provozuje Kolpingovo dílo ČR. Od nového výběrového řízení si město slibuje provozovatele, který služby Family i Senior Pointu bude schopen zajistit za krajský příspěvek.
Family i Senior Pointy fungují ve všech vysočinských okresních městech, nyní s výjimkou Žďáru. Pro kraj, který jejich provoz financuje, je provozují různé spolky, příspěvkové organizace měst či kraje, případně města samotná. Služby žďárských zařízení využívaly stovky seniorů i rodin s dětmi. K dispozici jim byly aktivity v podobě přednášek, kreativních dílen, cvičení, individuálního poradenství a podobně.

ilustrační foto