Rainbow page separator

Žďár hledá nového vedoucího odboru komunálních služeb

Úterý, 15. Listopad 2016

Městský úřad Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Do 28. listopadu mohou zájemci podávat přihlášky na pozici nového vedoucího odboru komunálních služeb. Předpokládaný nástup je v prvním čtvrtletí příštího roku. „Hledá se vlastně takový nový městský správce. Šíře agendy je v tomto případě široká a poměrně zajímavá. Pod pracovníky odboru spadá například péče o městskou zeleň, veřejné osvětlení, správa a údržba komunikací, odpadové hospodářství, ale také třeba rozvoj městské hromadné dopravy,“ sdělil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Podle jeho slov by měl být adept na tuto pozici vysokoškolsky vzdělaný, stavařské, zemědělské či technické vzdělání by mohlo být výhodou, a dále musí být připraven učit se novým věcem. „Město chce v budoucnu komunální služby řešit i s využitím moderních technologií a jedním z jeho cílů je zpracování a následná realizace konceptu Smart City. Využívání nových technologií v běžné správě a fungování města bude tedy zajímavou náplní i pro odbor komunálních služeb a jeho vedoucího,“ řekl starosta.
Co se týče finančního ohodnocení, výše odměny bude přímo závislá na délce prokázané praxe a odvedené práci. „Obecně lze však říci, že člověk, který má za sebou deset let praxe, může počítat s nástupním platem převyšujícím 40 tisíc korun. S tím, že po zapracování dosáhne ještě na osobní příplatek, který může tvořit až padesát procent z jeho základní mzdy. Výhodou jsou i další zaměstnanecké benefity,“ dodal Navrátil.