Rainbow page separator

Žďár nabízí mladým práci a budoucnost

Středa, 26. Říjen 2016

Žďár nad Sázavou / Žďár nabízí mladým práci a budoucnost – 10. listopadu proběhne už podruhé Den otevřených dveří firem Žďárska. Žáci a studenti škol ze Žďárska se budou moci seznámit s pestrou nabídkou perspektivních profesí, které poskytují žďárští zaměstnavatelé. Sedmero firem ve čtvrtek 10. listopadu otevře dveře svých provozů, aby představilo mladým jejich budoucí pracoviště.
Tento termín byl zvolen v souvislosti s konáním Festivalu vzdělávání, který se uskuteční rovněž v tento den od 8.00 do 17.00 hodin v Domě kultury Žďár nad Sázavou.

Žďár nabízí mladým práci a budoucnost
„Ve Žďáru je možné pracovat v oborech, ve kterých se dá celoživotně růst a dosáhnout skutečné odbornosti a profesionality. Žáky a jejich rodiče chceme také informovat a pobídnout k zamyšlení, o jaké lidi trh práce opravdu stojí a které obory mají perspektivu,“ zve k účasti na Dni otevřených dveří firem Žďárska patron akce Constantin Kinský.

Právě na zámku rodiny Kinských při setkání manažerů žďárských firem vznikla myšlenka spojit síly a prezentovat činnosti a pracovní příležitosti místních firem. Do akce se zapojily firmy DEL, ENPEKA, HETTICH, PKS holding, TELEFLEX, TOKOZ a ZDAR. Tyto firmy jednak nabízí práci, ale také mají zájem o kvalifikované zaměstnance, kteří se hodlají ve svých profesích rozvíjet.

,,V loňském roce, kdy tato akce proběhla poprvé, využilo možnost navštívit provoz firem bezmála 500 studentů. Zájem o prohlídky našich společností byl nad očekávání. V letošním roce jsme připraveni nabídnout studentům i něco navíc,“ dodal Richard Latislav, generální ředitel společnosti Zdar, a. s.

Na prohlídku bez starosti o dopravu

Centrem akce bude velkokapacitní stan postavený před Domem kultury ve Žďáru nad Sázavou, kde bude pro zájemce připraven doprovodný program a odkud je bude dopravní společnost zdarma rozvážet do vybraných firem na prohlídky a prezentace.

Návštěvníci v každé firmě obdrží doklad, který jim může přinést atraktivní výhru. Aktivní účastníci si tak kromě poznatků o možnostech budoucího zaměstnání mohou odnést špičkový mobilní telefon nebo se zúčastnit Festivalu vzdělávání, který bude probíhat v prostorách Domu kultury.

PROGRAM AKCE

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – VAŠE MĚSTO, VAŠE PRÁCE, VÁŠ ŽIVOT
10. 11. 2016 před Domem kultury Žďár nad Sázavou, od 8.00 hodin do 17.00 hodin

  • velký prezentační stan a informační centrum akce
  • doprovodný program
  • odjezdy autobusů přímo od Domu kultury do firem a zpět od 12.30 do 15.10 (každých 20 minut)
  • v 16.30 hodin vyhlášení soutěže o mobilní telefony

Samsung Galaxy S6 – slosování registrací účastníků exkurzí