Rainbow page separator

Žďár podporuje nápady mladých lidí

Neděle, 7. června 2015

Mládež kraji

Žďár nad Sázavou / Díky projektu Mládež kraji mají lidé ve věku 15 – 26 let možnost získat až třicet tisíc korun na realizaci vlastního nápadu, a to i ve Žďáře. Skutečnost, že mládež má řadu dobrých nápadů, jak vylepšit svoje město či uspořádat zajímavou akci, se projevila při jejich prezentaci. „Jsem velmi příjemně překvapen zajímavými nápady i kvalitou prezentací a jsem rád, že ve Žďáře máme mladé lidi, kterým není lhostejné, co se ve městě děje a jak město vypadá,“ uvedl žďárský místostarosta Josef Klement.

Podporu získaly tři projekty. Obyvatelé Žďáru se tak mohou těšit na prosincový charitativní koncert, propagaci malých místních hudebních uskupení a galerii, která vznikne v gymnáziu. Žďár se do projektu zapojil částkou ve výši sto tisíc korun. „Smyslem projektu je pracovat s mladými aktivními lidmi na jejich nápadech, vzdělávat je v oblasti řízení projektů a jejich financování a následně finančně podpořit jejich nápady,“ vyjádřil se Jan Burda, předseda představenstva Rady dětí a mládeže Kraje Vysočina, který projekt na Vysočině koordinuje.

„Dobrou zprávou je, že se schválením podpory bylo zároveň vyhlášeno druhé kolo. Zapojit se mohou neformální skupiny minimálně čtyř mladých lidí ve věku 15 – 26 let. Nápady je možné registrovat na webové stránce projektu http://vysocina.mladezkraji.cz až do 13. září. Na webu jsou zveřejněny i podrobné podmínky pro schvalování i realizaci projektů. Veškeré podrobnosti lze také získat na facebookové stránce www.facebook.com/mladezvysocina,“ přiblížila mluvčí žďárské radnice Nikola Adlerová s tím, že na realizaci projektu se podílejí Žďár nad Sázavou a ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.