Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, trhy
Rainbow page separator

Žďár se chce vrátit k farmářským trhům

Pondělí, 10. Červen 2013

???????????????????????????????Žďár nad Sázavou / Ve dvou podzimních termínech se rozhodla žďárská radnice uspořádat farmářské trhy. Pokud se osvědčí, budou pokračovat v příštím roce.

O trhy stáli jak žďárští ochránci přírody, kteří přišli s návrhem, jak by se daly zajistit, tak držitelé značky Regionální produkt. „Nakonec pořadatelství trhů převezme město a garantem bude odbor komunálních služeb, který současně dohlédne na to, aby se akce uskutečnila v souladu s nařízeními a vyhláškami města,“ sdělil žďárský místostarosta Ladislav Bárta. Radní zastupitelům doporučili schválit na zajištění letošních farmářských trhů finanční částku ve výši dvacet tisíc korun.

Poprvé náměstí Republiky ve Žďáře obsadí prodejci ovoce, zeleniny, jogurtů, sýrů, uzenin, květin či třeba dřevěného, proutěného a dalšího zboží ve čtvrtek 19. září, druhý termín je ve čtvrtek 17. října. Stánky jednotného vzhledu si město k tomuto účelu zapůjčí.

Vedení Žďáru si od znovuzavedení farmářských trhů slibuje větší úspěch, než se kterým se setkaly před třemi lety. Tehdy jejich organizátoři nesplnili, co slíbili, a na náměstí tak byly místo farmářských produktů v drtivé většině nabízeny levné oděvy a sortiment zboží prodávaný na poutích, takže město další pokračování trhů odmítlo.