Rainbow page separator

Žďár se pokusí získat dotaci na okruh kolem Vetelských rybníků

Čtvrtek, 18. Říjen 2018

Rybník Dolní Vetla

Žďár nad Sázavou / Žádost o dotační podporu na vycházkový okruh kolem soustavy Vetelských rybníků hodlá v listopadu podat žďárská radnice. Okruh doplněný sedmi naučnými panely a dalším mobiliářem, například v podobě přístřešku s posezením, naváže na vedlejší cyklotrasu spojující Žďár s Novým Veselím, která byla jako bezpečná alternativa jízdy po frekventované silnici II/353 mezi Žďárem a Jihlavou uvedena do provozu loni. Na jejím vzniku se finančně podílel Žďár i Nové Veselí.
Plánovaný vycházkový okruh povede kolem Vetelských rybníků v katastru Žďáru a Nového Veselí – obnovy se má při vytvoření trasy pro pěší dočkat zaniklá historická polní cesta v lokalitě mezi rybníkem Peršlíkem a trati k Vatínu. Nástup na vycházkový okruh by byl možný jak od žďárského Kamenného rybníka, tak od novoveselské sportovní haly, ale i od Vatína či Budče.
Po jedné straně Vetelských rybníků v současné době ze Žďáru vede červená turistická značka k Březí nad Oslavou, část trasy využívá i již zmíněná cyklotrasa, která však od Žďáru odbočuje ještě před Vetelskými rybníky ke „křížku“, Votoupalovu rybníku a dál do Nového Veselí.