Rainbow page separator

Žďár se utká s šestatřiceti projekty na úpravu parků

Neděle, 19. Duben 2015

Peníze, papírové bankovky

Žďár nad Sázavou / Mezi sedmatřiceti projekty z celkem třiatřiceti měst republiky, které se v rámci žádosti o grantovou podporu sešly v Nadaci Proměny, je i projekt žďárské radnice na úpravu území podél řeky Sázavy. Město na obnovu žádá finance z grantového programu Parky.
„I kdyby se nám v rámci této výzvy nepodařilo uspět, budeme mít připraveny podklady, které se pak mohou použít při vyhlášení jiného grantového programu vhodného pro revitalizaci území kolem řeky,“ vyjádřil se starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Všechny žádosti o finanční podporu nyní budou v Nadaci Proměny posuzovat. „Vedle samotné žádosti posuzujeme mimo jiné přínos projektového záměru pro město a jeho obyvatele, to, jak navazuje na širší kontext města, i to, jak má radnice naplánované další zapojování veřejnosti do proměny místa či jeho údržbu po obnově,“ uvedla Karla Kupilíková z Nadace Proměny.
Hodnocení bude probíhat ve třech kolech. Z prvního nadace vybere maximálně deset projektů, které bude posuzovat přímo na místě. Do třetího postoupí tři finalisté, jejichž zástupce čeká obhajoba projektů. Na základě výsledků hodnocení na podzim o vítězi rozhodne správní rada nadace. Realizaci vítězného projektu podpoří grantem do výše 25 milionů korun.