Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, stadion
Rainbow page separator

Žďár usiluje o zimní stadion

Pátek, 23. Listopad 2012

Žďár nad Sázavou / O opětovné získání souhlasu ministerstva financí k převodu zimního stadionu do vlastnictví města se pokoušejí ve Žďáře.

Město má se sportovištěm, jehož vlastníkem je TJ Žďár nad Sázavou, smlouvu na provoz, bezúplatný převod blokuje dotace ve výši tří milionů korun, kterou sportovní organizace před časem dostala na rekonstrukci stadionu. Podle podmínek s tím spojených nesmí stadion do roku 2019 změnit svého majitele. Tělovýchovná jednota proti převodu nic nenamítá, nyní záleží na postoji státních úředníků. Zástupci města si dělají naděje, že by převod mohl začít platit už od začátku příštího roku.

Žďárská radnice provozuje zimní stadion bezproblémově, dodržuje veškeré závazky, navíc do provozu objektu nemálo investovala. „Od roku 2005 do roku 2010 to bylo sedmdesát milionů korun,“ vyčíslil místostarosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta. „Z toho třicet milionů korun bylo určeno na činnost mládežnických sportovních oddílů, zbývajících čtyřicet milionů na různé rekonstrukce,“ dodal místostarosta s tím, že investice města do oprav pokračují i nadále. Letos to například byla rekonstrukce kabin v části budovy, vzduchotechniky, časomíry a ozvučení či technické změny ve strojovně stadionu.