Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, škola, prodej, petice
Rainbow page separator

Žďárem hýbe petice proti prodeji bývalé školy

Pátek, 3. Srpen 2012

Žďár nad Sázavou/ Radost z toho, že se pro budovu bývalé školy na náměstí Republiky po letech konečně našel kupec, Žďárským dlouho nevydržela. V posledních týdnech doslova hýbe městem petice, která proti tomuto kroku vznikla. Petentům především vadí, že se nemovitost prodává jenom za zlomek tržní ceny a také fakt, že se tak město zbavuje svého majetku, jenž by šel využít i jinak. Petici lze podepsat ve žďárském Cafe-Baru Galerie, Kulturním centru Batyskaf nebo v knihovně. Prodej někdejší „základky“ v centru města za pět milionů korun však již byl před nedávnem schválen, a to převážnou většinou městských radních. Nyní se dolaďují finální podmínky smluv a konečné slovo budou mít stejně ještě zastupitelé.

Žďárskou starostku a senátorku Dagmar Zvěřinovou však přesto nynější rozruchy vedly k tomu, aby o prodeji bývalé školy zveřejnila podrobnosti. „V posledních dnech plní stránky novin množství informací i dezinformací týkajících se připravovaného prodeje budovy bývalé 1. ZŠ. Překvapily mne výhrady, obavy a soudy některých lidí, kteří si nevyžádali žádné informace k tomuto majetkoprávnímu úkonu, ani se mnou nebo s městským úřadem nikdy v této několikaleté „kauze“ nejednali,“ vyjádřila se k tomu Dagmar Zvěřinová.
Na webových stránkách okresního města www.zdarns.cz si proto nyní mohou všichni zájemci nastudovat informace o v minulosti realizovaných pokusech využít budovu „základky“, projednávaný návrh smlouvy, jenž má zajistit realizaci předkládaného záměru, nebo případný další prodej předkupním právem včetně ručení, i stanovisko Úřadu pro hospodářskou soutěž k prodejní ceně. „Věřím, že tyto informace pomohou všem k vytvoření si vlastního objektivního názoru k této věci, stejně tak dokumentují postup a přístup orgánů města,“ dodala žďárská starostka. (zp)