Rainbow page separator

Žďárská knihovna uspěla se svým webem

Čtvrtek, 29. Leden 2015

Žďár nad Sázavou / Nové webové stránky žďárské Knihovny Matěje Josefa Sychry upoutaly Národní knihovnu ČR v Praze, a to tak, že byly vybrány pro zařazení do reprezentativního vzorku českého webu.
Žďárská knihovna s Národní knihovnou ČR v tomto smyslu uzavřela smlouvu. Cílem zařazení stránek je především jejich dlouhodobé uchování pro budoucí historické a výzkumné účely. Jedná se o pravidelnou bezplatnou archivaci webových stránek v rámci projektu Národní knihovny ČR. Záznam o stránkách žďárské knihovny se stane součástí katalogu Národní knihovny ČR a bude zařazen do databáze České národní bibliografie.
„Cílem našich webových stránek je, aby byly jednoduché, intuitivní a lidem se v nich snadno vyhledávalo,“ uvedla ředitelka Knihovny Matěje Josefa Sychry ve Žďáře nad Sázavou Danuše Štefková s tím, že ji těší, že se žďárská knihovna stala součástí tohoto projektu.
Na hlavní stránce webu žďárské knihovny je nyní vpravo dole umístěno malé logo, které informuje, že webové stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR.