Rainbow page separator

Žďárská kronika bude po digitalizaci přístupná na webu

Neděle, 14. května 2017

Knihovna Josefa Matěje Sychry Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Na webových stránkách Knihovny Matěje Josefa Sychry si budou moci lidé volně číst ve žďárské kronice. Připravuje se její digitalizace, kterou schválili radní. První z desítky knih týkajících se his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torie města by v elektronické podobě měla být zájemcům k dispozici už v polovině června.
„Rádi bychom kroniku města postupně digitalizovali a umožnili tak lidem poznat základní dokument města, aby se lépe seznámili s his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torií Žďáru,“ informoval žďárský starosta Zdeněk Navrátil. V současné době musí zájemci o studium kroniky navštívit archiv.
Digitalizace kroniky proběhne ve spolupráci havlíčskobrodskou krajskou knihovnou, která disponuje digitalizačním oddělením. Jedná se o akci podporovanou Krajem Vysočina, takže žďárská radnice za digitalizaci kroniky nemusí nic platit. Na webu knihovny se budou jednotlivé části kroniky v elektronické podobě objevovat postupně.