Rainbow page separator

Žďárská radnice chce opět jednat o přechodu v Okružní ulici

Úterý, 10. Listopad 2015

Přechod pro chodce - Okružní ulice Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Kam umístit přechod po chodce v dolní části Okružní ulice a zda vůbec, se ještě nerozhodla žďárská radnice. Kvůli přechodu, který tamní obyvatelé požadovali prostřednictvím petice již v roce 2013, se s nimi chce vedení města setkat.
„V srpnu dala rada opakovaně provést měření, z nichž vyplynulo asi deset míst, kde lidé nejčastěji silnici přecházejí. Konkrétní místo tedy nemáme. Komplikací je i záliv pro autobusy a podélná parkovací místa,“ vyjádřil se žďárský místostarosta Josef Klement. Dodal, že ač doporučení podle normy o projektování místních komunikací zřízení přechodu nedoporučuje, přesto by rádi vyšli lidem vstříc. „Chtěli bychom s nimi hovořit o tom, kde by z jejich pohledu mohl přechod vzniknout,“ dodal místostarosta.
Před více než dvěma lety petici za zřízení přechodu podepsalo bezmála 350 lidí. Měření hustoty provozu mapovala úsek Okružní ulice zhruba mezi odbočkou do ulice V Zahrádkách a napojením na ulici Revoluční u samoobsluhy. „Chceme nyní obyvatele seznámit s aktuálním výsledkem. A také zjistit, jakou mají zkušenost se snížením rychlosti v lokalitě na třicet kilometrů v hodině, ke které v době, která uplynula od podání petice, došlo,“ uvedl starosta Žďáru Zdeněk Navrátil.