Žďár nad Sázavou, aktuality, vzdělávání
Rainbow page separator

Žďárská radnice chce zlepšit kvalitu vzdělávání

Středa, 31. července 2013

mestsky-urad-zdar-nad-sazavou2-300x225Žďár nad Sázavou / Projekt nazvaný Města vzdělávání obecně prospěšné společnosti EDUin chce formou spolupráce využít žďárská radnice. Hodlá tímto způsobem zlepšit vzdělávání v okrese i celkovou životní úroveň obyvatel.

Projekt navazuje na kampaň Česko mluví o vzdělávání a Žďár je jedním ze čtyř měst republiky, kde bude pilotně probíhat. Dalšími třemi městy jsou Žamberk, Litomyšl a Benátky nad Jizerou. Města do aktivity nebudou vkládat žádné vlastní finance, pouze poskytnou ve svých městských úřadech prostory pro konání společných setkání.

Ve Žďáře by měl projekt vyřešit například to, aby nejenom školská zařízení, ale i další organizace ve městě a v okrese spolu lépe spolupracovaly při pořádání vzdělávacích aktivit. „Každá z organizací utrácí veřejné prostředky pro dosažení svých cílů, ale je jenom sama za sebe. Systém vzdělávání by mohl fungovat jako systém u organizací, které poskytují sociální služby a mají mezi sebou provázané sítě,“ uvedl žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Pokud by pak radnice chtěla projekt vzdělávání aplikovat v praxi, musela by jej hradit z vlastních zdrojů, případně hledat jiné možnosti financování.