Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, obchvat
Rainbow page separator

Žďárská radnice dává přednost obchvatu

Sobota, 22. Červen 2013

Žďár nad Sázavou / Obyvatelé Žďáru se okružní křižovatky u obchodního domu Convent, o které se už dříve hovořilo, zatím nedočkají. Vedení radnice dává přednost tomu, aby stát dříve zainvestoval vybudování části obchvatu z průmyslové zóny Jamská k výpadovce na Nové Město na Moravě.

V lokalitě se kříží dvě silnice první třídy, silnice I/19 a I/37. „Dali bychom přednost variantě, že bude silnice I/19 přeložena až do průmyslové zóny Jamská. To znamená, že by přestala v úseku Vodojemu a dál platit a stala se z ní místní komunikace,“ sdělila žďárská starostka Dagmar Zvěřinová. „Jakmile budeme požadovat okružní křižovatku, tak nám stát neudělá propojovací silnici, kterou potřebujeme k tomu, aby se ve městě nehromadila doprava,“ dodala starostka.

Obchvat by křižovatce u Conventu ulevil, protože řidiči mířící do Brna po devatenáctce od Nového Města by už nemuseli projíždět přes Žďár. Využili by trasu kolem autobazaru u Mělkovic směrem na Jamskou ulici a přes kruhový objezd v horní části Brněnské ulice by pak vyjeli z města ven.