Rainbow page separator

Žďárská radnice uvažuje o změně při setkávání s občany

Pondělí, 4. ledna 2016

Městský úřad Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / O změně při setkávání vedení města s občany uvažuje v novém roce vedení žďárské radnice. „Chodilo tam v poslední době jen několik lidí a ani za minulého vedení města to nebylo o moc lepší. Na základě diskuse s občany bychom chtěli zvolit nějaký vhodnější rámec, a to tak, aby setkávání bylo věcné a efektivní. Proto bychom se rádi lidí 6. ledna zeptali, jaká témata je zajímají a zda by třeba měli zájem i o názory jiných odborníků než z městského úřadu,“ uvedl žďárský místostarosta Josef Klement.
V tomto smyslu vedení Žďáru chce do věci zainteresovat také zástupce neziskové společnosti Agora CE, která se zabývá zlepšováním komunikace a spolupráce mezi občany a radnicemi a rovněž si klade za cíl probouzet zájem občanů o komunální problémy.
„Loni například byla úspěšná diskuse o budoucnosti Nádražní ulice, které předcházela komentovaná procházka touto ulicí. Diskuse v úřadě se pak zúčastnilo čtyřicet až padesát lidí,“ sdělil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Lednové setkání s občany se uskuteční 6. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.