Rainbow page separator

Žďárská radnice vypsala soutěž o nejlepší návrh na logo MHD

Pondělí, 27. března 2017

Žďár nad Sázavou / Soutěž na logotyp městské hromadné dopravy, která od 1. července projde zásadní změnou, vyhlásila žďárská radnice. Záměrem je vytvořit kombinaci textu a grafických prvků, přičemž logo musí obsahovat slova MHD Žďár plus krátký slogan skládající se maximálně z pěti slov.
Autoři tří nejlepších vybraných návrhů budou odměněni – 1. místo osmi tisíci korunami, druhé čtyřmi a za návrh, který skončí na třetím místě, získá jeho autor tisícikorunu. Návrhy ve formátu PDF mohou lidé posílat do 2. dubna na e-mail soutez@zdarns.cz.
Použití nového loga se předpokládá především na tiskových materiálech, jízdních řádech, reklamních tabulích, na internetu a rovněž přímo na autobusech u jejich vstupních dveří.
Městská hromadná doprava letos ve Žďáře slaví šedesát let. Nadcházející změny v jejím vedení, značení i trasování byly připravovány více než rok, autobusy s čísly 1 až 9 budou navíc barevně odlišeny. Nově bude MHD zajíždět do čtvrti Klafar. Změnám předcházel veřejný průzkum mezi obyvateli Žďáru, na základě jehož výsledků optimální složení a trasování autobusových linek navrhli odborníci.