Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, náměstí, trh
Rainbow page separator

Žďárské náměstí bude patřit prázdninovému trhu

Úterý, 7. Srpen 2012

Žďár nad Sázavou/ Přestože obyvatelé Žďáru nad Sázavou nemají k dispozici na rozdíl od občanů některých dalších měst regionu vlastní farmářské trhy, mohou se tento týden těšit na zajímavou letní akci. Náměstí republiky totiž ve čtvrtek 9. července obsadí již tradiční Letní prázdninový trh. Ten začíná v osm hodin ráno a končit bude kolem šesté hodiny večerní. Centrum okresního města bude po tuto dobu patřit stánkům, ve kterých zájemci budou moci nakoupit zboží všeho druhu.

K dispozici by tam měly být například výrobky z proutí, ze dřeva nebo z kůže, keramika, oblečení, bytový textil, hračky, nejrůznější dárkové předměty, potřeby pro domácnost, cukrovinky, potraviny, koření a podobně. Mimo to ale zájemci seženou rovněž řemeslné produkty – kromě jiného obrázky, ručně vyráběné šperky, slaměné výtvory, medové výrobky, svíčky nebo nejrůznější dekorace. Na žďárském náměstí bude navíc veřejnost moci pozorovat některé řemeslníky přímo při ukázkách jejich činnosti.

Letní prázdninový trh je jedním ze dvou, které ve Žďáře nad Sázavou pořádá samo město. Další akcí je pak Vánoční trh, jenž se koná v prosinci také na náměstí Republiky. Dříve se vedení města snažilo dostat do centra rovněž farmářské trhy. Jejich přádání však svěřilo soukromému subjektu, který se nakonec příliš neosvědčil. Nabízené produkty totiž mnohdy nespadaly do kategorie farmářských výrobků, proto bylo po několika akcích pořádání těchto trhů zrušeno. (zp)