Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality,
Rainbow page separator

Žďárské školáky pošle radnice do lesa

Čtvrtek, 2. Květen 2013

les-pixmac000084028670-zdarmaŽďár nad Sázavou / Akci s názvem S lesníkem do lesa připravili pro žďárské školáky i učitele zástupci radnice. Má je seznámit s lesnickou činností a do lesa u Křiváku se vydají 21. června.

Loni připravil Žďár podobnou aktivitu ve spolupráci s Lesy České republiky a u dětí sklidila úspěch. „Rozhodli jsme se, že bychom něco podobného mohli uspořádat sami,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová s tím, že lesů je v těsné blízkosti Žďáru dost a město disponuje i potřebnými lesními odborníky.

Do lesa se tak koncem června vypraví žďárští čtvrťáci. Zatímco loni si své teoretické poznatky z výuky v praxi vyzkoušely děti ze školy v Palachově ulici, letos tak učiní školáci ze Základní školy Švermova a Komenského 6, podle slov starostky to bude asi 120 dětí.

Bude jim představena činnost v lese, co se děje a jak dlouho to trvá od vysazení stromku až po samotnou těžbu dřeva. Pokud se radnici výukový záměr zdaří, příští rok by se do lesa s lesníkem ve dvou termínech vypravili čtvrťáci ze všech čtyř základních škol ve Žďáře.