Rainbow page separator

Žďárské Spektrum oslaví dvacáté výročí

Sobota, 26. Září 2015

Spektrum

Žďár nad Sázavou / Netradiční den otevřených dveří spojený s dvacátým výročím žďárského Centra primární prevence Spektrum jeho zaměstnanci připravují na sobotu 3. října. V rámci akce Odpoledne se Spektrem si veřejnost bude moci od 14.14 hodin do 18.18 hodin prohlédnout prostory všech tří zařízení Spektra – centra primární prevence, kontaktního a poradenského centra v oblasti drogové problematiky a adiktologické ambulance. Je nachystán i zábavný program pro děti a rodiče.
„Za dvacet let fungování Spektra se toho spoustu událo,“ uvedl ředitel organizace Kolpingovo dílo ČR, které žďárské Spektrum provozuje, Václav Dobrovolný. „Nejen, že se z původně jedné služby rozvinulo více programů, ale také došlo k velkému posunu v odbornosti všech služeb, zlepšení zázemí a celkovému rozvoji. Proto budu moc rád, když se s obyvateli města budeme moci setkat a představit jim naši činnost i prostory,“ dodal ředitel. V prostorách Spektra i v jeho blízkém okolí bude připravena řada aktivit pro děti i dospělé. V případě pěkného počasí bude například možnost se projet na lodičkách po Sázavě.
Spektrum prošlo za dvacet let několika změnami. V roce 1995 se jednalo spíše o klub pro nezaměstnané. „Velmi rychle se ale ukázalo, že je třeba pracovat přímo s jevy, které mladé lidi dostávaly mimo společnost. A tak se začalo pracovat s uživateli drog,“ přiblížil Dobrovolný. Nejprve to bylo v horní části náměstí Republiky, poté ve dvojích prostorách v Žižkově ulici. Ty druhé z nich – současné – byly v průběhu několika posledních let kompletně zrekonstruovány pro potřeby klientů.