Žďár nad Sázavou, aktuality, Spektrum, rekonstrukce
Rainbow page separator

Žďárské Spektrum projde rekonstrukcí

Pátek, 26. července 2013

Žďár nad Sázavou / Rekonstrukce za 14,6 milionu korun čeká kontaktní a poradenské centrum Spektrum v Žižkově ulici, které provozuje Kolpingovo dílo ČR. V souvislosti s tím dojde také k rozšíření služeb zařízení. Nyní je využíváno jen přízemí objektu, patro je neobyvatelné. Tam po rekonstrukci najde zázemí centrum primární prevence, v přízemí zůstane kontaktní centrum.

Opravy začnou koncem měsíce, hotovo má být nejpozději v srpnu příštího roku. Projekt podpoří pětaosmdesáti procentní evropská dotace, na rekonstrukci přispěje i žďárská radnice. Jedná se o částku ve výši šest set tisíc korun. „Rekonstrukcí bude zhodnocena budova města, v níž je Spektrum v nájmu, a kromě toho naše spoluúčast byla podmínkou poskytnutí dotace,“ sdělil místostarosta Žďáru Jaromír Brychta.

V rámci přestavby dojde na nové rozvody vody, topení, kanalizace i elektroinstalace, změní se vnitřní dispozice objektu, přibude nové sociální zařízení a boční vstup. Obnovena bude rovněž střecha a fasáda budovy včetně výměny oken. Kontaktní centrum bude disponovat oplocenou zahradou s dřevěným altánkem. Práce proběhnou postupně za provozu, nejdříve v patře, pak v přízemí objektu.