Rainbow page separator

Žďársko bude své zajímavosti propagovat společně

Pondělí, 16. Březen 2015

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, Žďár nad Sázavou

Žďársko / Společnou propagaci turistických cílů v mikroregionech připravují pod záštitou Bystřice nad Pernštejnem Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Velké Meziříčí a Tišnov.
Představitelé obcí s rozšířenou působností na své první schůzce v Bystřici deklarovali snahu o společnou nabídku a propagaci regionu žďárského okresu a Tišnovska pod společnou značkou. Nová turistická destinace Vysočiny pak bude moci komplexnější informovaností a nabídkou pro turisty zajistit zájem návštěvníků o delší pobyt, což se zároveň odrazí na ekonomickém profitu celé lokality výrazněji, než jsou schopny regiony dosáhnout samostatnou nabídkou. Turisté budou chtít navštívit více cílů v okolí a přijet na Vysočinu na delší dobu.
„Záměr spolupráce počítá se zvláštním místem pro každý ze zahrnutých regionů díky jeho nosnému symbolu-přídomku, kterým přispěje ke společné tváři destinace,“ informoval bystřický místostarosta a koordinátor projektu Josef Vojta.
Na Bystřicku půjde o nové centrum turistiky Eden (ráj Vysočiny), Novoměstsko se stane sportovním srdcem Vysočiny, Žďársko podle kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře zase hvězdou Vysočiny. Velkomeziříčsko bude mostem Vysočiny – podle tamního dálničního mostu Vysočina, Tišnovsko zase na základě symbolu v podobě kláštera cisterciaček Porta coeli (Brána nebes) v Předklášteří u Tišnova ponese přídomek brána Vysočiny.

Foto: www.dajc-naturephoto.com