hokej, SKLH Žďár nad Sázavou
Rainbow page separator

Žďárský dres oblékne Aleš Padělek

Čtvrtek, 7. Srpen 2014

Žďár nad Sázavou / Minulý týden si plácnul s manažerem SKLH Milošem Šimonem a dnes již s Plameny absolvoval první trénink na ledě. Kromě staronových hráčů se trenéru Sobotkovi hlásil extraligou ostřílený útočník Aleš Padělek.

Čtyřiatřicetiletý útočník se vrací do České republiky po ročním angažmá v nejvyšší anglické lize EPIHL, kde v dresu týmu Slough Jets nasbíral 48 kanadských bodů za 32 vstřelených branek a 16 asistencí a stal se tak nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem svého mužstva a zároveň se zařadil mezi nejlepší hráče této u nás méně známé, ale poměrně kvalitní a respektované soutěže.

Aleš PadělekAleš Padělek však má za sebou bohatou kariéru především v české nejvyšší soutěži. V extralize odehrál celkem 428 zápasů, ve kterých nastřílel 75 branek a na 85 jich nahrával. První extraligové zkušenosti začal sbírat již ve svých sedmnácti letech v dresu Dukly Jihlava. Od roku 2000 do roku 2004 působil ve Vítkovicích, následně v Plzni, ve Znojmě, v Karlových Varech a v Mladé Boleslavi. Před odchodem do Británie nosil kapitánské „céčko“ u prvoligových Berounských Medvědů. Na svém kontě má i dva starty za český reprezentační tým.
S posilou je pochopitelně spokojený i trenér žďárských Plamenů Martin Sobotka, který očekává, že Aleš bude významnou posilou, která by mohla pomoci posunout jeho tým zase o další metu dál. „Aleš je nesmírně zkušený hráč a věřím, že bude velice platným stavebním kamenem týmu. Dokáže podržet kotouč, přesně rozehrát, vstřelit důležité branky. Je tvořivý a pomoc by nám měl hodně také v přesilovkách, obzvláště nyní v nových podmínkách zvětšených útočných pásem,“ shrnul přednosti ostříleného forwarda trenér Sobotka.
Žďárský kouč zatím nechce prozradit konkrétní plány s jeho zařazením do útoku, ale něco přeci jen naznačil: „Mám určitou představu, ale budeme to nejprve zkoušet a uvidíme, jak se to osvědčí v přípravných zápasech, případně zda budeme hledat jiné varianty. Již nyní však mohu prozradit, že s Alešem počítám na pozici centra,“ nastínil své plány s novou posilou Martin Sobotka.

Připravil: Martin Krásný, tiskový mluvčí SKLH Žďár nad Sázavou, www.hokejzr.cz
Foto: René Rámiš