Rainbow page separator

Žďárský skatepark doplní pumptracková dráha

Středa, 27. prosince 2023

Žďár nad Sázavou / Výběrové řízení na rozšíření skateparku včetně vybudování pumptrackové dráhy připravují zástupci žďárské radnice. S vlastní realizací projektu za předpokládanou cenu 3,5 milionu korun a s možností dotační podpory ve výši půldruhého milionu se však počítá až na jaře roku 2025. Důvodem je, že specializované firmy, které se podobným činnostem věnují, jsou značně vytížené. Součástí projektu bude kromě rozšíření skateparku a vybudování pumptracku i vyřešení nakládání s dešťovými vodami, veřejné osvětlení a revitalizace zeleně v lokalitě. 

Žďárský skatepark s monolitickou betonovou vanou byl uveden do provozu v polovině roku 2018 a byl zároveň první etapou výstavby takzvaného outdoor street parku. Včetně nové technické infrastruktury v této sportovní zóně vyšel na 6,6 milionu korun. 

Pumptracková trať, jež má u skateparku přibýt, dovoluje na relativně malé ploše vytvořit podmínky, které nabízejí získat dovednosti a správné návyky pro jízdu na kole v terénu. Jezdec se zdokonaluje a používá „pumpování”, tedy pohyb nahoru a dolů, coby hnací sílu kola namísto šlapání.