Rainbow page separator

Žďárský úřad získal cenu hejtmana za společenskou odpovědnost

Sobota, 21. Duben 2018

Budova Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost za rok 2017 v kategorii obcí získal Žďár nad Sázavou. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 29 subjektů.
„Cílem je upozornit a ocenit aktivity v oblasti společenské odpovědnosti a zvýšit prestiž těch, kteří princip společenské odpovědnosti v našem regionu aktivně uplatňují. Odpovědné firmy nebo veřejné subjekty si uvědomují, že nejsou pouze izolovanými jednotkami působícími ve společnosti, ale že dobré vztahy se zaměstnanci, zákazníky a partnery přinášejí další pozitivní efekty a přispívají k žádoucímu rozvoji,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Městský úřad ve Žďáře získal cenu za to, že se snaží být institucí, která je otevřená potřebám klientů i zaměstnanců. To znamená místem, kde se je možné setkat s profesionálními a vstřícnými lidmi, kteří trvale usilují o zlepšování poskytovaných služeb. Na druhém místě mezi vysočinskými městy skončila Třebíč, na třetím Humpolec.
Letošní v pořadí už třetí ročník soutěže přinesl ještě vítězství v kategorii soukromý sektor firmám B:TECH a MANN + HUMMEL, ve veřejném sektoru bodovala u odborné poroty Střední průmyslová škola Třebíč. Oceňování společenské odpovědnosti na regionální úrovni se v současné době realizuje v pěti krajích České republiky, a to na Vysočině, v Moravskoslezském kraji, Jihomoravském kraji, Plzeňském kraji a Ústeckém kraji.