Rainbow page separator

Žďárský zámek navštívily o Velikonocích tisíce lidí

Středa, 24. dubna 2019

Žďár nad Sázavou /Lákavý velikonoční program, slunečné počasí a příjemná atmosféra zámku… To byly podle organizátorů tři hlavní důvody, proč se na zámku o velikonočních svátcích nezavřely dveře.

Rodiny s dětmi se od čtvrtka až do pondělí při hře Zapomnětlivý beránek vydávaly hledat místo, kde se o Velikonocích otevírá země a vydává své poklady. Veršovaný příběh je zavedl na nejzajímavější místa zámku, kde si mohly si vyzkoušet veselé hry s vajíčky a otestovat svůj důvtip.

V pondělí potom na děti čekala zábavná hra oblíbená především v anglosaských zemích – hledání velikonočních vajíček. Stovky lidí si nenechaly ujít také velikonoční prohlídky zámku s jarní výzdobou a návštěvou unikátní barokní galerie.

Na Bílou sobotu organizátoři připravili Zámecké vítání jara. „Návštěvníci si mohli vyzkoušet řadu jarních a velikonočních dílen od tradičního malování kraslic, pletení pomlázek a zdobení perníčků až po stloukání ptačích budek nebo malování na sklo. Plno bylo celý den také u vyřezávání lodiček, otloukání píšťalek nebo opékání špekáčků,“ popisuje program Martina Sedláková, marketingová manažerka zámku.