Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, cyklostezky
Rainbow page separator

Žďárští by uvítali prodloužení cyklostezek

Čtvrtek, 18. července 2013

cyklostezka11Žďár nad Sázavou / Vyjít vstříc cyklistům by chtěli zástupci žďárské radnice. Přes město vede celkem pět cyklostezek, avšak nejsou vzájemně propojeny a s výjimkou cyklostezky ze Žďáru do Polničky jsou jen krátké. Propojování jednotlivých úseků však podle místostarosty Žďáru Ladislava Bárty není jednoduché, protože stezky jsou vedeny v už zastavěných územích.

„Snažíme se najít různé schůdné varianty, ale není vyloučeno, že úplné propojení stezek pro cyklisty se nepodaří nikdy. Souvislá cyklostezka by jim pochopitelně poskytla větší komfort než přejíždění k jednotlivým úsekům,“ uvedl Bárta.

Žďárští podporovali například i propojení cyklostezky z nedalekých Hamrů do Sázavy. To ale nevyšlo, protože se nepodařilo přesvědčit všechny vlastníky pozemků podél silnice, aby je prodali. Žďárská radnice by byla vstřícná i k cyklostezce do Nového Města na Moravě.

„Všechny cesty mezi Žďárem a Městem jsou hojně využívané cyklisty, takže nová cyklostezka by byla jistě vítaná,“ doplnil Bárta. Další úsek trasy pro cyklisty v okresním městě, který by se v budoucnu mohl dočkat prodloužení, je trasa do Radonína. Ta by vedla přes Budeč až do Nového Veselí. Podle vedení Žďáru se však výstavba dalších cyklostezek neobejde bez dotační podpory.