Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, úspory
Rainbow page separator

Žďárští hledají, kde by se dalo ušetřit

Pondělí, 20. Únor 2012

Žďár nad Sázavou/ Možnosti úspor napříč všemi oblastmi hledají nyní ve Žďáře nad Sázavou. Ušetřit by chtěli částku kolem jednadvaceti milionů korun. A důvod? Vedení města se nechce nechat zaskočit nižšími daňovými příjmy a chce být na tuto situaci případně připraveno. V loňském roce se totiž dočkali příjmu z daní o osmnáct a půl milionu nižších, než s jakými původně počítali v rozpočtu. Kdyby se ani letos nepovedlo daňové příjmy naplnit, chtějí mít raději Žďárští dostatečnou rezervu. „Máme snahu chovat se odpovědně. Rozhodně nebudeme rozjíždět další investiční akce, které bychom pak ani nakonec nebyli schopni dofinancovat. Zároveň ale nebudeme zastavovat důležité naplánované stavby nebo jejich dokončení,“ konstatovala žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová.

Obyvatelé okresního města se tedy nemusejí obávat, že by měla úsporná opatření ohrozit dokončení rekonstrukce plaveckého bazénu, Havlíčkova náměstí nebo Moučkova domu. Ohroženo by také nemělo být vybudování lůžkového výtahu ve žďárském domově pro seniory v ulici Okružní-dolní nebo druhá etapa oprav kanalizace a vodovodu v budově polikliniky.

K tématu možných úspor se budou městští radní vracet na svém dalším jednání, které se bude konat v pondělí 27. února 2012. To už budou znát stanoviska jednotlivých odborů žďárského městského úřadu a jejich návrhů na úsporná opatření. „Zvážíme, zda se u jednotlivých položek rozpočtu na tento rok dají ještě najít nějaké rezervy. Ideální by ovšem bylo ušetřit zmiňovaných dvacet jedna milionů korun,“ dodala Dagmar Zvěřinová. (zp)