Rainbow page separator

Žďárští kriminalisté dopadli muže, který vyráběl pervitin

Pátek, 3. Červenec 2015

Výroba pervitinu na Žďársku

Žďársko / Třicetiletého muže ze Žďárska, který vyráběl pervitin, zadrželi žďárští kriminalisté. „Muž je obviněn ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a v současné době je umístěn v brněnské vazební věznici,“ informovala žďárská policejní mluvčí Monika Pátková.

K muži se kriminalisté dostali, když prověřovali informace o tom, že měl na různých místech vyrábět pervitin a podílet se i na jeho distribuci dalším uživatelům. „Muže jsme zadrželi na základě souhlasu státního zastupitelství při silniční kontrole v obci na Žďársku. Při prohlídce automobilu, ve kterém cestoval, jsme našli drogy a pomůcky k jejich aplikaci,“ řekl vedoucí žďárských kriminalistů Radek Uhlíř.

Kriminalisté poté provedli domovní prohlídku v bydlišti zadrženého a v bytě našli věci potřebné pro aplikaci drogy. Zajištěna byla i kompletní varna, chemikálie a laboratorní sklo. Muž byl umístěn do policejní cely a následně došlo k zahájení trestního stíhání pro zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Je obviněn z toho, že od října loňského roku na různých místech, zejména v lesích v okrese Brno – venkov, pomocí přenosné varny vyráběl pervitin. Část drogy použil pro vlastní potřebu, část poskytoval dalším lidem. „Obviněný se uvedených skutků dopouštěl i přesto, že byl v minulosti za drogovou trestnou činnost již třikrát soudně trestán. Naposledy byl odsouzen v roce 2010 a nyní je stále ve zkušební době podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody,“ dodal Uhlíř. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let.