dřevo, krádež
Rainbow page separator

Žďárští kriminalisté dopadli zloděje dřeva od Velkého Dářka

Pátek, 8. Srpen 2014

Dřevo

Žďár nad Sázavou / Sedmačtyřicetiletého muže ze Žďárska, který má na svědomí četné krádeže dřeva v okolních lesích, odhalili žďárští kriminalisté. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání muže pro přečin krádež, veškeré okolnosti případu policisté dále vyšetřují.
Muž, který samostatně podniká v lesnické činnosti, je obviněn z toho, že v loňském roce během měsíců července, srpna a září z lesů v okolí Velkého Dářka postupně odcizil nejméně 80 kubíků dřeva. „Obviněný využil nepřehledné situace, která byla způsobena kalamitou, a sám vytěžil a odvezl dřevo, které zůstalo po předchozí těžbě v hůře dostupných místech. To pak prodal zájemcům, kteří reagovali na jeho inzeráty uveřejněné v tisku,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality ve Žďáře nad Sázavou Radek Uhlíř.
Dále je muž obviněn z toho, že letos v lednu ze skládek vytěženého dřeva, opět v lokalitě Velké Dářko, odcizil nejméně 21 kubíků dřeva, které z místa odvezl a následně prodal.
Obviněný celkem způsobil škodu přes 110 tisíc korun. „K trestné činnosti se doznal a v současné době je vyšetřován na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ sdělila policejní mluvčí Monika Pátková.