Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, stadion
Rainbow page separator

Žďárští myslí na přestavbu zimního stadionu

Pondělí, 14. Leden 2013

Žďár nad Sázavou / V rámci připravované revitalizace žďárské sportovní zóny, jejíž rozpracovanou studii zástupci radnice mají k dispozici, by mělo dojít například také k rekonstrukci zimního stadionu. Tam má vzniknout přístavba určená hokejistům pro jejich zázemí, kde je plánována i společná regenerační zóna s masážemi, rehabilitací i saunou pro všechny sportovce v areálu. Přímo v objektu zimního stadionu se dočkají svého zázemí i rychlobruslaři.

Současný asfaltový rychlobruslařský ovál měří 333 metrů a odpovídá regulím mezinárodní rychlobruslařské federace ISU. Využívá ho především žďárský bruslařský oddíl juniorů, a to jak v zimě pokrytý ledem, tak v létě pro jízdu na in-line bruslích. Prodloužením oválu do čtyřistametrové délky Žďár získá naději na pořádání evropských závodů kadetů i dospělých.

Žďárští rovněž doufají, že by ve městě mohlo vzniknout jedno z center, kde se mohou konat silniční závody na in-line bruslích. Český olympijský výbor plánuje po republice asi desítku takových center. „Náš sportovní areál bude natolik velký, aby po jeho obvodu mohla vzniknout dráha pro in-line bruslaře,“ poznamenal místostarosta Žďáru Ladislav Bárta. Závodní dráha by vedla po běžných komunikacích, avšak v době soutěží by se potřebám závodníků plně přizpůsobila. Ve studii návrhu revitalizace sportovní zóny by tedy měla být dráha, která by po technické stránce vyhovovala parametrům pro vrcholné soutěže v jízdě na in-line bruslích.